0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Данска ги укина рестрикциите за влез во земјата за македонските државјани

Данското Министерство за надворешни работи денеска соопшти дека земјите од портокаловата листа за ризик од Ковид-19, како што се Северна Македонија, Албанија, Либан и Србија, се додадени на жолтата листа, откако државниот Дански институт за превенција и контрола на заразни болести регистрираше пад на стапката на инфекции со коронавирус во овие држави.

Back to top button
Close
Close