СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Danke schoen: Обама и се заблагодари на Меркел што ја држеше ЕУ заедно

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во оддавањето почит на германската канцеларка во заминување Ангела Меркел, заблагодарувајќи и се што е „сидро во бројни бури“.

Back to top button
Close
Close