EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Danimarkë: Pas tre orë ikje, u kthye në burg vrasësi i cili vrau një gazetare suedeze

Një vrasës i dënuar nga Danimarka, i cili vrau një gazetare suedeze gjatë intervistës në nëndetësen e tij, dhe e hodhi trupin e saj të copëtuar, iku nga burgu. Ish-biznesmeni Piter Madsen (49) arriti të ikte nga burgu Hertedvester, ku vuante dënimin e përjetshëm me burg për vrasjen e Kim Val në vitin 2017.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close