Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Даниелсон назначен за медијатор на ЕУ во Грузија

Кристијан Даниелсон, поранешниот генерален директор на Европската комисија, денеска е назначен од страна на претседателот на Европскиот Совет како медијатор на ЕУ во Грузија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close