Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Данците произведуваат најмногу отпад во ЕУ

Евростат објави колку отпад произведуваат земјите членки на Европска Унија, а прва на листата е Данска, јави дописничката на МИА од Брисел

Back to top button
Close
Close