0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБалканДописници СветОпштество

Данас: На југот на Србија вакцинацијата официјално е можна само за оние со српски документи

Во текот на вчерашниот ден во здравствените установи во Врање и Бујановац не беше можно да се добие официјална потврда или демант на информациите дека на југот на Србија е можно да се вакцинираат граѓани на Северна Македонија и од Косово, дури и оние што немаат српски документи или престој на нејзината територија, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close