Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

„Дан“: Закани од косовскиот наркобос Каљменди до црногорскиот политичар Абазовиќ

На претседателот на црногорското Граѓанско движење УРА, Дритан Абазовиќ, му се заканувал член на криминалната група на косовскиот наркобос, Насер Каљменди, дознава неофицијално весникот „Дан“ од извор од таа партија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close