0_Спорт.ПорталФудбал

Далиќ: Модриќ за репрезентацијата ќе дојде и пешки

Селекторот на фудбалската репрезентација на Хрватска, Златко Далиќ, пред дуелот со Унгарија в четврток на „Пољуд“ во Сплит, рече дека смета на капитенот Лука Модриќ кој, иако не е 100 проценти подготвен за 90 минути, викендов даде прекрасен гол за Реал Мадрид.

Back to top button
Close
Close