0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Далечниот Исток на далечната Месечина

Кина се придружи на земјите кои ја истражувале Месечината, но има многу поголеми планови. Киенската програма Чанг’е, наречена по божицата на Месечината, почна во 2005 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close