БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Дачиќ во Познањ: Чуму овие состаноци, кога лидерите на ЕУ говорат против проширувањето

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ на Форумот на министрите за надворешни работи на учесниците во Берлинскиот процес во Познањ, рече дека полека се поставува прашањето за важноста на овие состаноците, бидејќи некои лидери на ЕУ изјавија дека се уште нема говор за проширувањето, објави српското Министерство за надворешни работи.

Back to top button
Close
Close