БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Дачиќ: Во март продолжување на меѓупартискиот дијалог

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ, по разговорот со претседателот на Комитетот за надворешна политика на ЕП, Дејвид Мекалистер, изјави дека меѓупартискиот дијалог во Србија ќе продолжи во март, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close