Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Дачиќ: Теориите на заговор се најголема причина за отпор кон вакцинацијата

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ, денеска предупреди дека најголемата причина за отпор кон вакцинацијата кај милиони луѓе во Европа е потпирањето на теориите на заговор и шарлатанските содржини, кои се раширени во онлајн сферата и на социјалните мрежи, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close