БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Дачиќ порача дека останува изборниот цензус од три отсто, Обрадовиќ оцени дека изборниот дијалог е во застој

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ денеска, говорејќи за меѓупартискиот дијалог за претстојните избори, изјави дека прагот од три отсто ќе остане за изборите и нема да се врати на претходните пет отсто, јави дописникот на МИА од Белград.

Back to top button
Close
Close