Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Дачиќ: Партиите да предложат платформа и преставници за меѓупартискиот дијалог за иборните услови

Подготовките за нова фаза на меѓупартиски дијалог во Србија, со посредство на европратениците, започнаа со видео конференција помеѓу претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ и претседателот на Одборот за надворешна политика на Европскиот парламент, Дејвид Мекалистер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close