Svet.SlajderБалканДописници Свет

Дачиќ: Немам желба за извршна власт

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ денеска изјави дека во неговата политичка кариера извршувал повеќе министерски функции, дека е на четвртото место во историјата на Србија во однос на должина на мандатот на министер за надворешни работи, поради што рече дека „нема желба за извршна власт“, јави дописникот на МИА од Белград.

Back to top button
Close
Close