БалканДописници Свет

Дачиќ: Не сум „отстранет“, на изборите во 2022 планираме заеднички настап со СНС

Претседателот на Собранието на Србија и лидер на социјалистите, Ивица Дачиќ, изјави дека се што се прави сега при формирањето на Владата на Србија е со цел да се постигне стратешки договор за 2022 година, односно заеднички настап на СПС и СНС на вонредните градски и парламентарни и редовните претседателски избори, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close