Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Дачиќ: Антисрпска хистерија во Хрватска поради можното доаѓање на Вучиќ

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ оцени дека „хистеријата што преовладува во Хрватска поради евентуалното учество на претседателот на Србија и на Српската напредна партија Александар Вучиќ на собирот на Европската народна партија (ЕПП) во Загреб не е последица на предизборната кампања во Хрватска, како што наивно се верува, туку на општата антисрпска атмосфера “.

Back to top button
Close
Close