Дописници СветСветСвет.Портал

„Да се зацели е да се сеќава“, Бајден оддаде почит на жртвите на Ковид-19 во САД 

Во пресрет на неговата инаугурација како 46 претседател на САД, Џо Бајден синоќа пристигна во американската престолнина и првото нешто што го стори е оддаде почит на 400.000 починати Американци од коронавирусот изминативе 12 месеци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close