0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Да се празнува одговорно со цел заштита од Ковид-19, кривична за сите групирања

Новогодишните празници граѓаните да ги празнуваат одговорно и во кругот на семејството, за да го заштитат здравјето и да го спречат ширењето на коронавирусот, апелираат надлежните. Тие најавуваат дека сите оние кои за време на Новата година ќе организираат групни забави во станови или викендици, веднаш ќе се соочат со кривична одговорност.

Back to top button
Close
Close