Дописници МКДОпштински вестиСторија

Да се биде крводарител –да се биде хуман и човечен

Во многу животозагрозувачки ситуации во случај на тешка сообраќајка и други несреќи и катастрофи, и итни и тешки операции, а за да се спаси нечиј живот потребна се ќеси со крв, дадени од некој крводарител, кој е личност со големо и хумано срце , кој самоиницијативно и несебично ја подал својата рака на човечност да дарува дел од својата драгоцена течност - крвтта да спаси нечиј живот во опасност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close