0_Македонија.ПорталПолитика

Да не се повторат случаи со вакцинирање надвор од протоколот, апелира премиерот

Верувам дека ќе се преземат конкретни чекори со цел да не се повторат вакви случаи на вакцинирање надвор од протоколот, изјави денеска во Пробиштип премиерот Зоран Заев, во врска со случајот на вакцинирање на организацискиот секретар во Општата болница во Охрид.

Back to top button
Close
Close