0_Sport,PortalFutboll

Da Gea futbollisti më i paguar në Premier Ligë

Portali "Spotrac" ka publikuar listën e lojtarëve më të paguar në Premier Ligën angleze. Portieri i Mançester Junajtedit David De Gea fiton më së shumti - 23 milion euro në vit. Në vendin e dytë është mesfushori i Mançester Sitit, Kevin de Bruin, ndërsa i treti është sulmuesi i Sitit, Rahim Sterling.

Londër, 12 shkurt 2020 (MIA) – Portali “Spotrac” ka publikuar listën e lojtarëve më të paguar në Premier Ligën angleze. Portieri i Mançester Junajtedit David De Gea fiton më së shumti – 23 milion euro në vit. Në vendin e dytë është mesfushori i Mançester Sitit, Kevin de Bruin, ndërsa i treti është sulmuesi i Sitit, Rahim Sterling.

Nga 15 lojtarët më mirë të paguar në Premier Ligë, pesë janë nga Mançester Junajted, tre nga Mançester Siti dhe Liverpuli, dhe dy nga Arsenali dhe Totenhemi.

Lista e 15 lojtarëve më të paguar në Premier Ligë:

1.David De Gea (Mançester Junajted) – 23 milion euro
2. Kevin de Bruin (Mançester Siti) – 19,7
3. Rahim Sterling (Mançester Siti) – 18,5
4. Pol Pogba (Mançester Junajted) – 17,8
5. Mesut Ozil (Arsenal) – 16,5
6. Antoni Marsial (Mançester Junajted) – 15,3
7. Serxhio Aguero (Mançester Siti) – 14,1
8. Mohamed Salah (Liverpul) – 12,3
8. Markus Rashford (Mançester Junajted) – 12,3
8. Hari Kejn (Totenhem) – 12,3
8. Tangi Ndombele (Totenhem) – 12,3
12. Aleksander Lakazet (Arsenali) – 11,1
13. Roberto Fermino (Liverpul) – 11
14. Virgjil van Dajk (Liverpool) – 10,1
15. Hari Mekvajer (Mançester Junajted) – 10. bs/

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close