0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Д-р Стојанов: Ќе биде направена епидемиолошка анкета на пратеничката Славјанка Петровска, минимална е можноста да се заразиле пратеници

Ќе биде направена епидемиолошка анкета на пратеничката Славјанка Петровска од СДСМ, која вчера на својот фејсбук-профил објави дека е позитивна на Ковид-19. Таа ќе ни каже, можеби не во Собрание, можеби дома или на друго место имала ризичен контакт. Ова денеска за МИА го изјави директорот на Центарот за јавно здравје, Александар Стојанов.

Back to top button
Close
Close