0_Македонија.ПорталОригинални текстовиПолитика

ЦУК – редовно учество на состанокoт на Главниот координативен кризен штаб при Влада

Стојанче Ангелов, в.д. директорот на Центарот за управување со кризи, ги сподели информациите за преземените активности од страна на Главниот штаб за управување со кризи, при што информираше дека и посебните оперативни штабови во МВР и во Армијата се во интензивна тековна комуникација и координација за сите прашања поврзани со прогласената кризна остојба на територијата на државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close