0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Црвенковски без коментар за шпекулациите дека ќе формира нова партија

Поранешниот претседател Бранко Црвенковски останува на ставот да не дава изјави во јавноста по било кои прашања,  велат за МИА од неговиот кабинет, а во врска со шпекулациите во јавоста дека тој планира да формира политичка партија.

Back to top button
Close
Close