0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваОпштествоПолитика

Црвенковска: Судиите во мене имаат сојузник во одбрана на нивниот професионален интегритет

Новата претседателка на Судскиот совет на Северна Македонија, Павлина Црвенковска, во првата изјава пред јавноста им порача на судиите во државата да продолжат да работат одговорно, професионално и чесно, притоа да бидат ослободени од секакви притисоци, од секакви надворешни влијанија и без страв да судат согласно законските прописи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close