Дописници МКДОпштински вести

Црвен крст Велес подели 736 комплети сликовници за деца од социјално ранливи семејства

Активисти на Општинскиот Црвен крст Велес во изминатите десеттина дена поделија 736 комплети сликовници за деца од социјално ранливи семејства од Општина Велес, Градско и Чашка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close