Граѓански секторОпштество

Црвен крст на РСМ со хуманитарна акција за настраданото население во земјотресот во Хрватска

Црвениот крст на Република Северна Македонија објавува апел за мобилизирање на финансиска помош за настраданото население во земјетотресот во Хрватска. Хуманитарната акција ќе трае до крајот на месец јануари 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close