0_Македонија.ПорталДописници МКД

Црвен Крст Делчево со едукативни работилници за прва помош и заштита од Ковид-19 вирусот

Волонтерите од делчевскиот Црвен крст, одржаа едукативни работилници на тема „Прва помош“ и „Заштита од вирусот Ковид-19“. Активноста, како што информираа е дел од акциониот план од проектот „Подобрување на социјализацијата на деца и млади со посебни потреби".

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close