БалканДописници Свет

Црногорскиот висок полициски службеник, Елезовиќ, кој исчезна во Албанија, бил убиен

Безживотното тело на маж, кое беше пронајдено во местото Свети Ѓорѓе кај Улцињ е на црногорскиот висок полициски службеник Рудолф Елезовиќ (54), кој како исчезнат се водеше од 27 мај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close