БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Црногорската Влада им препорача на трговците да ги ограничат маржите во малопродажба

Црногорската влада им препорача на трговците да ги ограничат маржите на мало до 15 проценти за сончогледово масло, бел шеќер и млеко, и до 18 проценти за јајца.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close