БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Црногорската Влада ја ограничува цената на лебот, ќе дели социјални бонови и масло за јадење

Максималната малопродажна цена на лебот од бела пченица, тежок од 500 до 600 грама, според владиниот предлог, ќе биде 50 центи. За леб од 300 грама до 400 грама, максималната цена ќе биде 40 центи. Според најавите, 70.000 литри масло ќе им бидат дистрибуирани на 25.000 домаќинства.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close