0_МИА Истражува.ПорталБизнисЕкономијаТема

Црногорската ривиера означена за безбедна дестинација, во С Македонија зголемен бројот на посети на туристи од регионот

Македонските туристи кои ќе се определат годинава да летуваат во Црна Гора не треба да приложат ПЦР тест ниту антигенски тест, а во случај некој да заболи од Ковид 19 во таа земја, црногорската држава го презема целосното болничко лекување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close