Svet.SlajderБалкан

Црногорската економија забележа пад од 20,2 отсто

Бруто домашниот производ на Црна Гора во вториот квартл од годината забележа пад од 20,2 отсто, соопшти денеска црногорската Управа за статистика Монстат

Back to top button
Close
Close