БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Црна Гора воведува привремена забрана за работа на дискотеки и клубови

Поради непочитување на епидемиолошките мерки во Црна Гора и зголемениот број новоинфицирани од денеска до 2 август властите ќе воведат привремена забрана за работа на ноќни клубови и дискотеки, објави подгоричкиот весник „Вијести“.

Back to top button
Close
Close