Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Црна Гора: Средба на Кривокапиќ со лидерите на парламентарното мнозинство заради формирање влада

Со едноминутно молчење поради смртта на митрополитот Амфилохије почна средбата на мандатарот Здравко Кривокапиќ со претставниците на коалицијата За иднината на Црна Гора, Мирот е наша нација и Црно на бело, закажана заради конечно формирање на нова влада.

Back to top button
Close
Close