Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Црна Гора на второ место во Европа според бројот на новозаразени со коронавирус

Црна Гора е на второ место во Европа според бројот на новозаразени со коронавирусот на 100.000 жители, покажуваат податоците од европските статистички центри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close