0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветМИА ИстражуваТема

Црквите во Грција сепак ги отворија вратите за верниците за Водици (фото)

Под превентивни мерки, со дискретно полициско присуство, без осветување на водите во надворешните делови, без литии и без фрлање на крстот, но со отворени цркви за верниците и можност за причестување, Грците денеска прославуваат Водици, уште еден празник одбележан поинаку поради пандемијата, но и поради карантинот, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close