СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ЦПЈ: САД мораат да ги заштитат авганистанските новинари

Комитетот за заштита на новинарите (ЦПЈ) изрази загриженост за безбедноста на медиумските работници и упати апел до САД да гарантираат нивна заштита

Back to top button
Close
Close