КултураКултура.Портал

„Consutum“ – самостојна изложба на Ана Спасова

Во КСП-Центар-Јадро вечер во 20 часот ќе биде отворена самостојна  изложба „Consutum“ на Ана Спасова, која дипломира и магистрира на Факултетот за ликовни уметности во Скопје во областа графика, во класата на ред. проф. м-р Мирко Вујисиќ и работи како асистент на Катедрата по графика при ФЛУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close