EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Çmimi i naftës Brent për herë të parë që nga viti 2001 ka rënë nën 17 dollarë për fuçi

Çmimet e naftës shënuan rënie prej 4,75 për qind dhe shiten për 11,02 dollarë për fuçi.

Londër, 22 prill 2020 (MIA) – Çmimet e naftës shënuan rënie prej 4,75 për qind dhe shiten për 11,02 dollarë për fuçi.

Çmimi i naftës Brent për shpërndarje në qershor të vitit 2020 në bursën në Londër shënon rënie për 13,55 për qind dhe një fuçi nafte shitet për 16,71 dollarë. Për herë të parë që nga nëntori i vitit 2001, një fuçi nafte kushton më pak se 17 dollarë.

Çmimi i naftës vazhdimisht është në rënie, që nga fillimi i pandemisë me koronavirusin e ri. bs/fab

Таг
Back to top button
Close
Close