0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

ЦИВИЛ со онлајн програма ќе ја одбележи петгодишнината од Шарената револуција

По повод пет години од Шарена револуција, ЦИВИЛ денеска напладне ќе организира програма во живо, на која ќе покани активисти за човекови права кои учествуваа во оваа револуција. Програмата ќе биде пренесувана на фејсбук страницата и на Youtube каналот на ЦИВИЛ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close