0_Македонија.ПорталГраѓански секторОпштество

Цивил одбележа пет години од „Шарената револуција“

Центарот за слобода Цивил, денеска одбележа пет години од почетокот на Шарената револуција која започна на 12 април 2016 година. На денешниот настан од организацијата потсетија дека општеството мора да остане будно и да се спротивстави на антидемократските тенденции и кампањи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close