0_Web_AktualeBallkanBallkan.Portal

Ciprasi nga Selaniku: PO për Maqedoninë e demokracisë dhe solidaritetit -JO për urrejtjen dhe nacionalizmin

Athinë, 14 dhjetor 2018 (MIA) - Kryeministri grek Aleksis Cipras sonte në ngjarjen politike të organizuar nga partia e tij SYRIZA në Selanik, do të dërgojë porosi se zona e Maqedonisë, gjegjësisht pjesa veriore e Greqisë, mbështet solidaritetin dhe demokracinë, e jo nacionalizmin, urrejtjen, ndasinë dhe jo tolerancën.

Back to top button
Close
Close