BallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Cipras kërkon takim liderësh për situatën me pandeminë në Greqi

Parashtroj propozim, që urgjentisht të konvokohet takim i liderëve nga presidentja e shtetit dhe me pjesëmarrjen e përfaqësuesve të Komisionit të epidemiologëve, në mënyrë që të ketë informacion të plotë mbi situatën dhe të përcaktohet plan për përballje, deklaroi lideri i SYRIZA-s, Aleksis Cipras pas takimit me presidenten Greke Katerina Sakelaropulu, njoftoi korrespodentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close