БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Ципрас до Туск: ЕУ да ги осуди активностите на Турција и да преземе мерки 

Европскиот совет на 20 и 21 јуни да ги осуди незаконските активности на Турција во кипарската ексклузивна економска зона, побарал грчкиот премиер Алексис Ципрас од претседателот на советот Доналд Туск за време на нивниот денешен телефонски разговор, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close