0_Web_АктуелноДописници СветМКДПолитика

Ципрас ѝ честиташе на грчката Влада за фразата „историскиот Договор од Преспа“, грчкото МНР ја корегираше заедничката изјава Грција-САД и ја избриша придавката

Фразата „Историскиот Договор од Преспа“ во заедничката изјава Грција- САД, по коментарот на лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас, беше променета во „Договорот од Преспа“ и избришана придавката „историски“, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close