0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветМКДПолитика

Ципрас: Без Договорот од Преспа ќе имавме нестабилни соседи

Договорот од Преспа е корисен за земјата, патриотски, корисен за народите во регионот кои треба да живеат во мир и перспектива, суштината е дека постигнавме нешто историско за Балканот и за земјата, рече лидерот на СИРИЗА и поранешен грчки премиер Алексис Ципрас за време на неговото учество на Делфи економскиот форум кое го следеше во живо и премиерот Зоран Заев, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close