0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

ЦИК го објави конечниот состав на новиот бугарски Парламент

Централната изборна комисија на Бугарија на последната прес-конференција посочи кои 240 пратеници ќе заземат место во 45-от Парламент, по парламентарните избори одржани пред една недела.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close