Svet.SlajderСветСвет.Портал

ЦИА: Само 26 отсто од населението на Северна Кореја имало струја во 2019 година

Според податоците на Агенцијата, ажурирани во делот „Светски факти“, се проценува дека пристапот до електрична енергија во урбаните делови на Северна Кореја е 36 проценти, а во руралните области само 11 проценти, соопшти јужнокорејската агенција Јонхап.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close